zaterdag 21 januari 2017

Sint-Martinus Zomergem op het OVL schoolschaakkampioenschap


in de school zijn we vorig jaar gestart met het geven van een schaakinitiatie voor leerlingen uit het 3de leerjaar.  Zo zijn er een aantal leerlingen die dit jaar gestart zijn met een vervolg van deze schaakopleiding (stap 1+/2).  Met deze groep zijn we voor de eerste maal naar het Oost-Vlaams schoolschaakkampioenschap geweest.  Dit jaar prima geörganiseerd door GO! Voskenslaan in Gent.  Er is een kampioenschap voor het lager- en middelbaar onderwijs.  Er wordt gespeeld in ploegen van 4 spelers waarbij er één reservespeler mag aangeduid worden per ploeg.  Deze speler mag dan in iedere ronde op een willekeurig bord ingezet worden.  Voor Sint-Martinus speelden Thibo, Bor, Mauro, Anna en Jade mee. Er wordt gespeeld met 15min op de klok per speler. In de eerste ronde haalden ze al direct 1,5 uit 4 tegen een tegenstander die gemakkelijk in de eerste helft speelt.  Daarna volgden een aantal gelijke spelen (2 uit 4). Het verlies in de laatste ronde deed onze ploeg wat terugvallen in de rangschikking. Iedereen kon al eens scoren en er was een uitstekende teamgeest.  Onze schakers gingen naar huis met een medaille en voor de ploeg was er een grote cactus die een mooi plaatsje in de klas zal krijgen :-). Uiteindelijk werd onze ploeg 37ste op 51 ploegen! Een prachtig resultaat voor hun eerste deelname. 👍


Geen opmerkingen:

Een reactie posten